Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Hlášení, aktuální informace > hlášení dne 31.8.2023

hlášení dne 31.8.2023Hlášení dne 31.8.2023

Pojízdná prodejna porcovny masa z Miroslavi bude dnes ve čtvrtek 31.srpna v době od 14:55 – 15:10 hod u KD nabízet široký sortiment českého kuřecího, krůtího, kachního, vepřového a hovězího masa, uzené maso, špekáčky, klobásy, sádlo a škvarky. V akci např: hovězí líčka 239,90 Kč/kg, krůtí prsa 199 Kč/kg, krůtí horní stehno 179 Kč/kg, kuřecí prsa 169,90 Kč/kg, krůtí krky 89,90 Kč/kg, kuřecí polévkové díly 35 Kč/kg.

MUDr. Kosík oznamuje občanům, že v pondělí 4.září nebude ordinovat. Zástup MUDr. Bartoš Mor.Nová Ves od 9 - 11 hod., tel.č. 774 234 116.

Upozorňujeme občany, že pytlový svoz papíru a plastu po obci se uskuteční až ve středu 6.září v dopoledních hodinách.

V pondělí 4.září bude obecní úřad z důvodu konání místních hodů po celý den zavřený.

Drůbežárna Prace bude ve středu 6.září v 11 hod u OÚ prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, brojlerová kuřata, káčata, krůty, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále bude vykupovat králičí kožky, cena 15 Kč/ks.

Žádáme občany, aby při procházkách v obci se svými psy, uklízeli na chodnících a veřejných prostranstvích jejich exkrementy. Děkujeme.

Upozorňujeme občany, že z důvodu špatného stavu kanalizace a přívalových dešťů je v havarijním stavu opěrná zeď pod KD v dolní části schodů u Mikuličových. Místo bude zajištěno, prosím dbejte zvýšené opatrnosti. O dalších opatřeních Vás budeme informovat.

Hráči TJ Sokol Týnec/Hrušky sehrají v neděli 3.září hodovní mistrovské utkání na domácím hřišti. Soupeřem budou hráči Pohořelice B/Cvrčovice, začátek utkání je stanoven na 10 hod. V pondělí 4. září pak proběhne tradiční hodovní utkání Konec proti Konci. Začátek je v 10 hod.  Hráči i výbor TJ zvou všechny příznivce fotbalu.

 MŠ a ZŠ v Týnci oznamuje rodičům:

Zahájení školního roku 2023/2024 pro ZŠ proběhne v pondělí 4.září od 8:00 – 8:45 hod. Děti si nemusí nic brát.

Provoz MŠ začíná v úterý 5.září od 6:30 -15:45 hod. Děti si přinesou v igelitové tašce přezůvky (ne pantofle ani crosy!) a náhradní oblečení. Děti, které budou v MŠ spát si přinesou polštář a pyžamo. Všechny věci prosím podepište.

Školní družina a školní jídelna zahájí provoz v úterý 5.září.

Zveme Vás na nadcházející předhodové akce:

Obec Týnec ve spolupráci s Mužáckým sborem Týnec pořádají v sobotu 2. září pod zeleným tradiční „Předhodovou besedu u cimbálu“. Účinkovat budou – soubor písní a tanců Javořina z Rožnova pod Radhoštěm, CM Kulihrášek z Mor. Nové Vsi, FK Pohárek z Týnce, Mužácký sbor z Mor. Nové Vsi a  Mužácký sbor z Týnce. Sólisté: Anička Petrželková, Alžběta Bařinová, Karolína Hesová a Hana Urbánková. Pořadem a humorným slovem bude provázet Stanislav Strmiska. Začátek v 19:30 hod. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v kulturním domě.

Stárci a chasa z Týnce Vás srdečně zvou na Krojované hody, které se konají ve dnech 3. a 4.září. V hodovní neděli 3.září bude k tanci i poslechu hrát DH Bojané, v pondělí 4.září pak bude vyhrávat DH Bílovčanka.

Baby z Jamy ve spolupráci s Obcí Týnec Vás zvou na výstavu Zdeňky Laštůvkové a Laďky Málkové „Barevná krása patchworku“. Výstava proběhne v Místní knihovně v Týnci v době konání týneckých hodů od 2. - 4. září. Otevřeno bude v sobotu 2. září od 17:00 - 22:00 hod, v neděli 3.září od 15:00 - 19:00 hod. a v pondělí 4.září od 15:00 - 19:00 hod. Přijďte si prohlédnout krásu patchworku, tradiční textilní techniky. Některé z výrobků bude možno zakoupit. Vstupné dobrovolné.

Těšíme se na Vaši návštěvu. 

SDH Mor Nová Ves zve všechny malé i velké zájemce na hasičský trénink, který se bude konat ve středu 6.září od 17 hod u hasičské klubovny – ul. Hlavní 48, vchod z ul. U Trati. Vemte s sebou sportovní oděv a obuv.