Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Sběrný dvůr

Sběrný dvůr

Ceník uložení odpadů na SD v Týnci 2021

Pytlový sběr v obci

   - informace, co patří a nepatří do pytlů, které od vašich domů naši pracovníci odvážejí každé první pondělí v měsíci, a zdůraznění důležitosti třídění odpadů. 
     (Zoubková)  


Sběrný dvůr v Týnci byl slavnostně otevřen
v sobotu 22. března 2014 a od tohoto dne zde mohou naši občané pravidelně každou středu v době 14 - 18 hodin a sobotu v době 8 - 12 hodin ukládat vytříděné odpady podle pravidel uvedených v letáčku, který obdržela každá domácnost a je také vyvěšen u vchodu do sběrného dvora.

Pokud si nebude někdo jist, jak odpad třídit, ochotně mu poradí správce sběrného dvora nebo naši pracovníci.

Letáček je ke stažení zde - 1. strana  a  zde - 2. strana.

Letáček - sběrný dvůr - strana 1 Letáček - sběrný dvůr - strana 2

Nadále lze tříděný odpad (papír, PETlahve, sklo) ukládat po 24 hodin denně do příslušných kontejnerů umístěných v Brodidle, Rasovně, na ulici Příkré, Sportovní a Juráčkova. Z důvodů lepšího vzhledu a čistoty obce byly odvezeny od obchodu na vhodnější místo.

Samostatný pytlový sběr tříděného odpadu je prováděn každé první pondělí v měsíci, všichni tedy mají možnost odpad uložit, kam správně patří.

Na důsledném třídění odpadů bude záviset výše finančních nákladů obce za jeho uložení a následně tedy i výše poplatků pro každého občana. Uložení tříděného odpadu je totiž mnohem (v některých případech i několikanásobně) levnější než netříděného - směsného. Některý odpad je ukládám zdarma a ještě za jeho odvoz obec obdrží odměnu od společnosti EKO-KOM.

V zásadě tedy právě sami občané výrazně ovlivní výši poplatků za odpad.
(Důsledné třídění = nižší poplatky, netřídění = zvyšování poplatků)

Upozorňujeme na zákaz ukládat odpad mimo sběrný dvůr.

 (Zoubková)