Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Hlášení, aktuální informace > hlášení dne 15.5.2024

hlášení dne 15.5.2024Hlášení dne 15.5.2024

Soukromý prodejce z Uherského Hradiště bude ve středu 15.května od 9:10 – 9:20 hod u OÚ prodávat: čerstvá vejce cena za proložku je 95 a 150 Kč, nové brambory, skleníková rajčata a okurky, brambory, cibuli, nový česnek, med, mák a loupané ořechy.

Zveme Vás na senzorické hraní na téma “Příroda kolem nás”, ve středu 15.května dopoledne od 9:00 – 11:00 hod a odpoledne od 15:30 – 17:00 hod, v MC Včelka Týnec prostory místní knihovny. Vstupné 70,-Kč.

Sokol Týnec zve všechny kluky a holky ve věku od 4 – 10 let na “Fotbalové odpoledne s FKM Podluží”, ve středu 15.května na fotbalovém hřišti v Týnci od 17 hod. Společně vyzkoušíme různé fotbalové dovednosti, zahrajeme si fotbal, ale hlavně se pobavíme a uděláme něco pro své tělo. Na všechny zúčastněné bude čekat zasloužená odměna. S sebou sportovní oblečení a obuv.

Přijede kominík Josef Galba z Břeclavi. Po roce, od 15.května budou v naší obci po telefonické domluvě prováděny kominické služby. Volejte na tel.č. 775 648 427. Provádí kontroly a čištění komínů na tuhá a plynná paliva dle zákona o požární ochraně. Kontrola čištění je povinná

Ve Velkých Bílovicích probíhá od úterý 14.května samosběr jahod a to v čase od 7:00 – 17:30 hod. Více info o samosběru najdete na webových stránkách: Jahody Velké Bílovice. Ukazatele k samosběru naleznete 800 m po výjezdu z Velkých Bílovic směrem na Velké Pavlovice. Cena za 1kg je 80,-Kč.

Kdo z občanů by měl zájem o přísady rajčat nebo paprik, může si je zakoupit u pani Hanzlíkové, Vyhnalov 76 Týnec.

Zveme Vás na festival kulinářských specialit – Neoveský Gurmán, který se koná v sobotu 18.května od 10 hod ve sklepní uličce Zátiší v Mor. Nové Vsi. Těšit se můžete na širokou nabídku originálních jídel, od trhaného bio hovězího masa, steaků, hamburgerů, argentinských a latinsko-amerických specialit, mysliveckého guláše, pravého šašlíku a boršče až po originální sladkosti a mnoho dalšího. Bohatý program je zajištěn i pro vaše děti, vstupné dobrovolné.  

MRS p.s. z.s. Týnec Vás zve na Jarní rybářské závody na odstavném rameni Týneckém a Běhůš, revír Kyjovka 2E. V sobotu 18.května závody dospělých, v neděli 19.května závody mládeže. Registrace: dospělí od 5 – 6 hod, v 6 hod zahájení závodu, ve 12 hod konec závodu, od 12 – 13 hod měření a vážení a ve 13 hod vyhlášení výsledků.  Mládež – registrace od 6 – 7 hod, zahájení závodu v 7 hod, konec závodu ve 12 hod, od 12 -13 hod měření a vážení a ve 13 hod vyhlášení výsledků. Občerstvení zajištěno. Startovné – dospělí 150 Kč, mládež 50 Kč.

Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L. s dlouholetou tradicí, které u nás bude dnes přijímat objednávky na veškeré kamenické práce, vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky je nutné si sjednat přesný čas schůzky s tímto 

kameníkem, který se právě nyní pohybuje v okolí naší obce. Volat můžete na tel.č. 777 888 332.

Drůbežárna Prace bude v sobotu 18.května v 11 hod u OÚ prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, housata, brojlerová kuřata, káčata, husokačeny Mulard, krůty, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále bude vykupovat králičí kožky, cena 10 Kč/ks.

Zveme Vás na 1.Pivní festival na hřiště do Prušánek v sobotu 18.května od 15:30 hod. Připraven kulturní program, představí se např. Skupina ŠROTI, NA BEAT, KŘIKLOUN, RYCHTÍK, občerstvení zajištěno – Lumpova pizza, grill and chilli, palačinky od Sabinky … Vstupenky v předprodeji – OÚ, Sportklub - 300 Kč, na místě 350 Kč, děti do 15 let 50 Kč.

Obecní úřad ve spolupráci se spolky a zájmovými organizacemi z obce Týnec za podpory JMK Vás zve na OBECNÍ DEN, který se koná v sobotu 25.května od 14 hod v areálu Hradíšťku. Připraven bohatý program - vystoupí taneční skupina N.C.O.D., Mažoretky Zuzanky, FK Pohárek, CM Modruša, hudební skupina YAMA. 1.ročník “Týneckého stoupáku” aneb vytlač si svá kolečka. Letos je soutěž rozdělena na dvě kategorie: jedno dítě (do 15 let) + rodič, nebo dítě nad 15 let + rodič, případně 2x dospělý. Jeden sedí, druhý tlačí, možnost se střídat. Po dobu konání akce na vás čekají různé soutěže a nejen pro děti. Občerstvení nebude chybět – pivo, limo, káva, zmrzlina, grilované maso, guláš, palačinky, párek v rohlíku a další. Vstupné dobrovolné.

FKM Podluží sehraje v sobotu 18.května další mistrovské utkání. Na domácím hřišti přivítají mladé hráče z Rohatce. Začátek utkání je ve 14 hod.