Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Hlášení, aktuální informace > hlášení dne 16.5.2024

hlášení dne 16.5.2024Hlášení dne 16.5.2024

Přijede kominík Josef Galba z Břeclavi. Po roce, od 15.května budou v naší obci po telefonické domluvě prováděny kominické služby. Volejte na tel.č. 775 648 427. Provádí kontroly a čištění komínů na tuhá a plynná paliva dle zákona o požární ochraně. Kontrola čištění je povinná

Ve Velkých Bílovicích probíhá od úterý 14.května samosběr jahod a to v čase od 7:00 – 17:30 hod. Více info o samosbětru najdete na webových stránkách: Jahody V.Bílovice. Ukazatele k samosběru naleznete 800 m po výjezdu z V.Bílovic směrem na Velké Pavlovice. Cena za 1kg je 80,-Kč.

Kdo z občanů by měl zájem o přísady rajčat nebo paprik, může si je zakoupit u pani Hanzlíkové, Vyhnalov 76 Týnec.

Drůbežárna Prace bude v sobotu 18.května v 11 hod u OÚ prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, housata, brojlerová kuřata, káčata, husokačeny Mulard, krůty, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále bude vykupovat králičí kožky, cena 10 Kč/ks.

Zveme Vás na festival kulinářských specialit – Neoveský Gurmán, který se koná v sobotu 18.května od 10 hod ve sklepní uličce Zátiší v Mor.Nové Vsi. Těšit se můžete na širokou nabídku originálních jídel, od trhaného bio hovězího masa, steaků, hamburgerů, argentinských a latinsko-amerických specialit, mysliveckého guláše, pravého šašlíku a boršče až po originální sladkosti a mnoho dalšího. Bohatý program je zajištěn i pro vaše děti, vstupné dobrovolné.  

MRS p.s. z.s. Týnec Vás zve na Jarní rybářské závody na odstavném rameni Týneckém a Běhůš, revír Kyjovka 2E. V sobotu 18.května závody dospělých, v neděli 19.května závody mládeže. Registrace: dospělí od 5 – 6 hod, v 6 hod zahájení závodu, ve 12 hod konec závodu, od 12 – 13 hod měření a vážení a ve 13 hod vyhlášení výsledků.  Mládež – registrace od 6 – 7 hod, zahájení závodu v 7 hod, konec závodu ve 12 hod, od 12 -13 hod měření a vážení a ve 13 hod vyhlášení výsledků. Občerstvení zajištěno. Startovné – dospělí 150 Kč, mládež 50 Kč.

Zveme Vás na 1.Pivní festival na hřiště do Prušánek v sobotu 18.května od 15:30 hod. Připraven kulturní program, představí se např. Skupina ŠROTI, NA BEAT, KŘIKLOUN, RYCHTÍK, občerstvení zajištěno – Lumpova pizza, grill and chilli, palačinky od Sabinky … Vstupenky v předprodeji – OÚ, Sportklub - 300 Kč, na místě 350 Kč, děti do 15 let 50 Kč.

Obecní úřad ve spolupráci se spolky a zájmovými organizacemi z obce Týnec za podpory JMK Vás zve na OBECNÍ DEN, který se koná v sobotu 25.května od 14 hod v areálu Hradíšťku. Připraven bohatý program - vystoupí taneční skupina N.C.O.D., Mažoretky Zuzanky, FK Pohárek, CM Modruša, hudební skupina YAMA. 1.ročník “Týneckého stoupáku” aneb vytlač si svá kolečka. Letos je soutěž rozdělena na dvě kategorie: jedno dítě (do 15 let) + rodič, nebo ditě nad 15 let + rodič, případně 2x dospělý. Jeden sedí, druhý tlačí, možnost se střídat. Po dobu konání akce na vás čekají různé soutěže a nejen pro děti. Občerstvení nebude chybět – pivo, limo, káva, zmrzlina, gril.maso, guláš, palačinky, párek v rohlíku a další. Vstupné dobrovolné.

FKM Podluží sehraje v sobotu 18.května další mistrovské utkání. Na domácím hřišti přivítají mladé hráče z Rohatce. Začátek utkání je ve 14 hod.